niedziela, 15 września 2013

Kilka słów wstępu

Najprościej jest zacząć ale najtrudniej jest napisać coś o sobie ( dziwne uczucie ) ...Nazywam się Tomasz Królikowski i.... fotografuję samoloty ! ...To taka chyba szalona pasja , która zbiera fascynujące żniwo pod postacią zdjęć wszelkiej maści ( ze szczególnym naciskiem na te wojskowe ) statków powietrznych. No ale od początku...Wszystko zaczęło się dawno temu, gdy mój tata wykombinował vouchery na 1-wsze w moim życiu pokazy lotnicze Radom Airshow 2002. Pojechaliśmy tam całą rodziną - mój pierwszy syn miał wtedy dwa latka i kazał się mojej żonce nosić a drugiego nawet jeszcze nie było w planach. Pokazy pochłonęły mnie bez reszty...! Zawsze chciałem zobaczyć wojskowe maszyny ,które notabene można było zobaczyć tylko w TV... eF-16 , Harrier w pokazie dynamicznym ( rany ! ), Gripen , Mirage to tylko namiastka tego co tam widziałem. Swoją drogą był to czas gdy mieliśmy przetarg na samolot wielozadaniowy dla Sił Powietrznych RP i siłą rzeczy były to jedne z najlepszych pokazów jakie widziałem ! Takimi maszynami a i zdjęciami zafascynowany byłem już wcześniej, oglądałem je w internecie i sam chciałem takowe zdjęcia zrobić. Na Show 2002 robiliśmy zdjęcia jeszcze kliszowcem - Yaschicą, klisza gdzieś w mroku dziejów zaginęła - pozostały odbitki ! Pózniej kupiłem malutkiego popularnego Sony DSC-60 i nikt mi nie powie że takim aparacikiem nie można nie zrobić fotki. Pózniej kolejne Sony H-50 , Dobre...ale to nie było To...! Kupiłem Nikona . Chciałem więcej ! Chciałem zrobić zdjęcia takie jakie widziałem na ekranie komputera...A chcieć to móc ! Uczyłem się, uczyłem i jeszcze raz sie uczyłem. Chęci przerodziły się w pasję , pasja przerodziła się w miłość . Hmm...teraz po tych kilkunastu latach mam pokazny dorobek zdjęć , swoją galerię w necie oraz na oficjalnej stronie 25 Bryg. Kaw. Pow. . Należę do Airshow&Aviation Photography , mam zdjęcia w kalendarzach lotniczych i Jestem członkiem Fan Clubu "Midnight Hawks". Poza tym nic się nie zmieniło......no oprócz tego że poznałem nowych ludzi...tak samo stukniętych jak ja ...zaprzyjazniliśmy się ! Szczególnie wspiera mnie moja małżonka a synowie są moimi pierwszymi oceniającymi ! Dziękuję Im za to...!

 Jako że pochodzę i mieszkam w Łodzi siłą rzeczy tylko kwestią czasu było że ciaśniej zwiążę się z wojskową fotografią w Łasku. Od 08.08.2014 dzięki czynnemu i długiemu propagowaniu i foto-promowaniu 32 BLT. jestem w składzie SMLZŁ ( Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa Ziemi Łaskiej ).
Od 14 stycznia 2017r. zostałem Prezesem tegoż Stowarzyszenia. Moim celem Będzie jeszcze większe zacieśnianie naszych kontaktów z łaską bazą oraz promowanie naszego SMLZŁ.                                                                                                                                                                    

.